Rozwojowa korespondencja

Rozwojowa korespondencja to rozwiązanie dla mam, które chcą na poważnie wciąć życie we własne ręce. Potrzebują do tego kogoś, kto będzie je wspierał, motywował i podsuwał konkretne sposoby na zmianę. Jeśli zdecydujesz się na tę formę współpracy czeka Cię dużo pracy, tyle samo radości z odkrywania siebie na nowo jak i konkretne zmiany w Twoim życiu, które przełożą się na inną jakość relacji ze sobą i bliskimi.

Współpraca ze mną będzie dla Ciebie owocna jeśli chcesz:

 • nauczyć się dbać o swoje potrzeby,
 • poznać narzędzia, które pomogą szukać w sobie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania,
 • zacząć traktować macierzyństwo jako przestrzeń na rozwój i spełnienie,
 • przestać czuć się niewolnicą własnych przekonań,
 • dowiedzieć się jak ćwiczyć swoją uważność i praktykować ją na co dzień,
 • poczuć się dobrze w swoim ciele fizycznym, mentalnym i emocjonalnym.

 Ja – jako towarzyszka Twojej podróży w głąb siebie będę:

 • uważnie Cię słuchać,
 • dawać informacje zwrotną i mówić co widzę, a nie co masz zrobić,
 • proponować konkretne ćwiczenia, które pomogą Ci się rozwijać,
 • będę otwarta na wszelkie sugestie, co do sposobu i tempa pracy,
 • stworzę dla Ciebie indywidualny sposób pracy, optymalnie dostosowany do Twoich możliwości.
Razem od-planujemy Twoje życie, a więc zostawimy złudzenie, że jesteś w stanie kontrolować swoje życie i bliskie Ci osoby, a zamiast tego zaczniesz uczyć się świadomej kreacji i czerpania radości z nieoczekiwanego.

Co zyskasz pracując ze mną?

 • Nowe spojrzenie na otaczającą Cię rzeczywistość i relacje z dziećmi;
 • Większą radość z codzienności i (nie)zwykłych chwil;
 • Większą uważność na siebie i otaczający Cię świat;
 • Poznasz narzędzia, jak na nurtujące Cię pytania szukać odpowiedzi w sobie;
 • Zaczniesz postrzegać to, co na zewnątrz jak odbicie swojego wnętrza;
 • Przestaniesz czuć się zależna od innych;
 • Uświadomisz sobie jak wiele rzeczy wpływa na Twoje macierzyństwo i właściwy kontakt z dziećmi;
 • Mniej będziesz się przejmować tym, co inni mówią o tobie;
 • Nauczysz się świadomie kreować swoje życie;
 • Zaczniesz lepiej rozumieć siebie i swoje zachowania;
 • Relacje z sobą samą i innymi będą głębsze;
 • Jeśli zdarzy Ci się coś nieprzewidywalnego łatwiej to zniesiesz bo będziesz miała konkretne narzędzia, które Ci pomogą;
 • Być może na nowo zaczniesz poszukiwać swojego miejsca w przestrzeni zawodowej.
Oczywiście, to co napisałam powyżej to tylko sugestie, co może zacząć się dziać w Twoim życiu. Podróż w którą pragnę Cię zaprosić dopiero przed nami i żadna z nas nie jest w stanie przewidzieć gdzie nas ta wspólna wędrówka zaprowadzi.

Jak to wygląda w praktyce?

Jeśli jesteś zainteresowana współpracą, proszę napisz do mnie wiadomość na adres emilia@atrakcyjnamama.com .

Opisz w niej nad czym chciałabyś pracować, jakie masz oczekiwania i wyobrażenia jeśli chodzi o naszą korespondencje. W ciągu 48 godzin otrzymujesz ode mnie szczegółowe informacje na temat współpracy i pytania, które pomogą nam się lepiej poznać. Częstotliwość i forma kontaktu zależy od Twoich potrzeb.

Inwestycja: 150-400 PLN miesięcznie (w zależności od częstotliwości i formy kontaktu)


 

Rekomendacje:

Przeczytaj dlaczego warto ze mną pracować wg kobiet, które tego doświadczyły:)

Ciągle zabiegana matka 4 dzieci z kolejnym w drodze, w sumie tak samotna, że szukajaca Kogoś trafiłam na Emilię. Dźwigając taki ciężar codzienności ucieka w życiu to co najważniejsze – troska o siebie i kontakt z drugim człowiekiem. Tego wszystkiego mogłam znów doświadczyć nie wychodząc z domu – co jest naprawdę dla mnie wyczynem karkołomnym gdy jakieś terminy mnie do tego zmuszają – w kontakcie z Emilią. Przez caly czas naszej współpracy – pracy nade mną – wreszcie nie czułam się ani naciskana ani pozostawiona sobie. Emilia z odpowiadającą mi dyskrecją wchodziła w moją codzienność, zachęcając mnie do ćwiczeń, przemyśleń, rewizji. Nigdy wcześniej nie doświadczyłam takiego wsparcia i opieki, i poczucia że choć nie ma jej fizycznie to jest tak blisko. Polecam każdemu dla kogo ważne jest jego życie, dzieci, rodzina, rola matki i żony. By być w formie – nie ma lepszych ćwiczeń niż kontakt z Emilią.

Marta Wawrzyniak

and i'm yours (5)

Kontakt z Emilią uzmysłowił mi, po raz pierwszy w życiu, czym jest bliskość, zaufanie i szacunek w relacji. Dzięki temu pozwoliłam sobie na poznanie i pokochanie prawdziwej siebie. Podczas wspólnych rozmów znalazłam miejsce na swoje radości, ale również smutki, a także akceptację na to, że mogę nie wiedzieć, nie rozumieć i nie dawać sobie rady.

 

Małgorzata Góźdź

Kontakt z Emilką daje mi bardzo wiele. Przede wszystkim po prostu jest i wysłuchuje wszystkiego co leży mi na sercu i wiem, że potraktuje to poważnie, nie oceni, nie wyśmieje, ale pomoże mi to ogarnąć, zmienić, naprawić. Pobudza do pracy nad sobą, wchodzenia wgłąb siebie i nie narzuca gotowych rozwiązań, ale podpowiada gdzie ich w swoim sercu szukać. Myślę, że to jest Jej największa zaleta, że jest po prostu cichym towarzyszem, który wspiera i wyciąga ze mnie dobro. Sama nie wiedziałabym od czego zacząć przemianę samej siebie, przy Emilce jakoś to wszystko się dobrze układa i małymi krokami idę naprzód. Poza tym jest bardzo pozytywna i sympatyczna i nie da się Jej nie lubić 🙂

Joanna Walenciak

and i'm yours (6)Rozmowy z Emilią wnosiły w nasze sesje dużo spokoju, radości, uważności i konkretu. Pozwalały mi na wnikliwe analizy moich zachowań. Krok po kroku, pomimo moich wewnętrznych oporów, udawało mi się zaglądać w wyparte zakamarki mojej podświadomości, aby zrozumieć moje automatyczne reakcje w życiu codziennym. Jestem pewna, że ktokolwiek z Was ma mocną, wewnętrzną potrzebę zmiany w swoim życiu i rozpoznania swoich ograniczeń, aby nareszcie żyć w zgodzie z sobą, może liczyć na skuteczną pomoc ze strony Emilii.

Paulina Gasiun

 

To, czym przede wszystkim przekonała mnie do siebie Emilka, to atmosfera zaufania, jaką potrafiła wytworzyć i brak osądu. Kiedy człowiek przychodzi opowiadać o tym, co trudne i z czego nie jest zadowolony, czym siebie a może i innych rozczarował, to nieoceniający rozmówca jest niezmiernie ważny. Emilka nie doradzała, nie poklepywała po ramieniu, tylko zadawała kolejne pytania, pomagała ustalić, co jest problemem i co można z tym zrobić. Mówiła też o swoich doświadczeniach, polecała książki, które rzeczywiście warto było przeczytać, ćwiczenia, które pomagały na bieżąco wypracowywać zmianę.

Autentyczność Emilki to kolejna cecha, którą mnie ujęła – niesamowite wrażenie robi jej dialog z córeczkami, prowadzony z szacunkiem, uważny i empatyczny dialog, który nawet dorosłym trudno ze sobą prowadzić. Ktoś, kto w ten sposób rozmawia se swoimi dziećmi, znajdzie właściwe słowa, które trafią do ‚poszukującej siebie’ matki.

Agnieszka Sendor

and i'm yours (7)Gdy wybieram się w wysokie, nieznane góry i nie jestem pewna swoich umiejętności, chętnie korzystam z pomocy przewodnika. On zna teren i jego specyfikę. Był tam nie raz z wieloma ludźmi. I chociaż nie wiadomo, co stanie się, gdy znajdziemy się tam razem, bo ta nasza wspólna wędrówka jeszcze nigdy się nie wydarzyła, zakładam, że drżenie kolan mojego towarzysza będzie mniejsze niż moje, jeśli nagle silny wiatr nawieje chmury i mgłę na szlak, zacznie padać lodowaty deszcz a temperatura gwałtownie spadnie. Jeśli przewodnik czuje się spokojny, mój spokój powróci szybciej i razem wymyślimy – co dalej.

Trzymając się tego porównania, mogę powiedzieć z całą pewnością: Emilka, jesteś osobą, która od czterech lat nie schodzi ze szlaku. Nie znaczy to, że przeszłaś już każdą ścieżkę. Masz jednak ogromny, autentyczny zapał do uczenia się tych gór, poznawania ich topografii, nie jesteś w stanie usiedzieć w schronisku z kubkiem herbaty w ręce. Efektem Twojej pasji do Gór Macierzyństwa jest ODWAGA. Oznacza ona również to, że masz, gdy trzeba, siłę aby przyznać, że się lękasz. Odwaga, jaką w Tobie spotykam, nie jest butą ani brakiem pokory wobec Losu. Jest miłością do bycia na swoim miejscu. Dla Ciebie jest to przestrzeń nieustannego rozwoju poprzez bycie mamą i potrzeba dzielenia się swoją pasją i odkryciami z innymi mamami – siostrami.
Potrafisz zobaczyć w swoich córkach nauczycieli zamiast plastycznych istot, które można dowolnie uformować i to sprawia, że dzieci są przy Tobie bezpieczne. Wielka to umiejętność i bardzo szybko ją opanowałaś, co utwierdza mnie w przekonaniu, iż można Ci zaufać.

Dlatego uważam, że jesteś najlepszą z możliwych towarzyszką dla kobiet, które spoglądają w kierunku Gór Macierzyństwa i zastanawiają się „jak tam jest” i tych, które już weszły na ich terytorium.

Gdybym sądziła, że w życiu istnieją przypadki, powiedziałabym, że kobiety, które Cię tam spotkają, są szczęściarami.  Życzę Wam Wszystkim osiągnięcia stanu największego spełnienia w macierzyństwie, jakim jest zrezygnowanie z wszelkich oczekiwań wobec własnych dzieci. One tylko tego od nas potrzebują, aby się zdrowo rozwijać. Naszej bezwarunkowej miłości.

Maryla Moszyńska

and i'm yours (9)Rzeczą, która najbardziej pozostała we mnie po spotkaniach z Emilią, to Jej zwrócenie uwagi na to, żeby się zatrzymać w chaosie, żeby zatrzymać się i przyjrzeć swoim emocjom. W mojej pamięci został też szczególnie pomysł na dzień bez planu, kiedy Emilia zaproponowała aby pójść za tym, czego w danej chwili potrzebuje, żeby pójść za głosem serca, dosłownie. Jestem wdzięczna za wysłuchanie, usłyszenie mnie, za wsparcie, za miejsce, w którym ktoś rozumiał mnie jako mamę i moje wątpliwości jako kobiety, matki.

Katarzyna Borowa – Mirek

WIEŚCI Z LASU

Wieści z Lasu specjalnie dla Ciebie:) Co tydzień garść inspiracji, filozoficznych przemyśleń i sposobów jak poprzez kontakt z Naturą odzyskiwać wewnętrzny spokój.

autoresponder system powered by FreshMail