Poród

Poród – tylko naturalny, rodzinny, bez znieczulenia, koniecznie w pozycji wertykalnej. Tak, to bardzo niepokojące, że ilość cesarek rośnie z roku na rok. Dobrze, że nas to nie dotyczy. Śmieszko to nic, że w 33 tygodniu dalej siedzisz na pupie. Ja też nie chciałabym stać na swojej głowie. Spokojnie Kruszynko masz jeszcze czas, tylko obróć się Kochanie… 35 tydzień. Hm…

Ty się chyba już nie odwrócisz, prawda? Ale jak to Malutka, mama tyle z Tobą rozmawiała, odwróć się tak będzie lepiej. Przeciskanie się przez kanał rodny wpłynie na całe Twoje życie, no i kontakt skóra do skóry zaraz po porodzie, no i tata będzie z nami.

Jednak cesarskie cięcie: pewnie nie zobaczysz Śmieszki przez 24 godziny, to nic będziesz wtedy spała. Po cesarce dochodzi się do siebie co najmniej przez miesiąc.

 Godzinę po porodzie jesteśmy już we trójkę – razem, szczęśliwi jak nigdy dotąd. Tydzień po operacji mogę już śmiać się, prawie nic mnie nie boli. Tylko taki suwaczek pod brzuchem mi został.

***************

 Kto powiedział, że poród naturalny byłby lepszy dla naszego dziecka. Dla mnie? Dlaczego już wtedy kiedy Śmieszka była jeszcze w brzuchu chciałam za nią zdecydować co będzie dla niej lepsze. To takie typowe: mama wie najlepiej. Nie!

1 thought on “Poród”

  1. Bardzo cieszy mnie, że poruszasz ten temat. W moim przypadku praktycznie nie ma szans na poród naturalny, a podczas szkoły rodzenia czulam sie nawet troszkę winna temu, że pytam o cesarkę. Temat ten jest spychany na margines ( wiem, że dzisiaj nadużywa się cięć, ale nie wolno wrzucać wszystkich do jednego wora!) Dobrze jest usłyszeć opinię, że tak też może być pięknie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top