Jak pokazać życie?

W ostatnią sobotę odwiedziła nas Basia wraz ze swoją rodziną (o Basi Wam niebawem powiem więcej). Od jakiegoś czasu Basia zajmuje się fotografowaniem i ponieważ ujęły mnie zdjęcia jakie robi, poprosiłam Ją o pomoc.

Basia zrobiła nam wiele pięknych zdjęć, którymi mogłam wypełnić ofertę Warsztatów Poczuj Spokój. Patrzyłam na te zdjęcia, oglądałam je kilkakrotnie i zachwycałam się: pięknem momentów, które uchwyciła, spokojem krajobrazów, naturalnością dzieci. Rozmyślałam nad tym jak wiele mam i jak te obrazy to pokazują: codzienność, która jest świętem.

Byłam sobie w tym moim zachwycie i wdzięczności, starałam się koncentrować na wdzięczności bo zewsząd docierają do mnie znaki, że wciąż za bardzo skupiam się na braku zamiast na bogactwie codzienności, które mnie otacza.

Paranoja, w którą bezmyślnie wpadamy

Dziś pijąc poranną kawę rozmyślałam nad wirtualnym światem,w którym liczy się przede wszystkim to jak się pokażesz. Nie wystarczy mieć wartościową treść, potrzebna jest czytelna, perfekcyjnie dopracowana strona internetowa, przewodnia kolorystyka, która będzie ci towarzyszyć we wszystkich materiałach promocyjnych, świetnej jakości zdjęcia… Social media sprawiają, że czy chcemy czy nie, zaczynamy się koncentrować na tym „jak nas widzą”, pytanie czy gdy zamykamy komputer potrafimy się z tego uwolnić? Czy w ogóle zadajemy sobie to pytanie? Czy obserwujemy siebie i swoje ograniczenia?

Życie to nie tylko radość

Zdjęcia, które zrobiła Basia są prawdziwe: emocje, radości, uśmiechy i zachwyty, to nie było pozowane, ani udawane – takie jest życie mojej rodziny. Jednak na zdjęciach nie ma naszych strapionych min, gdy dzieci zaczęły się kłócić o pierwszeństwo na hamaku, a my tak trochę nieporadnie próbowałyśmy to towarzystwo ogarnąć. Nie ma mojego zmęczenia gdy pomimo bólu brzucha wzięłam Natalkę w nosidło, nie ma strapionej twarzy ukochanej osoby, którą widziałam dziś rano… a to też jest moje życie. Jak je pokazać?

Mamo zajmij się sobą!- (2)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top