Warto się bardziej postarać

Spędzamy kolejny dzień na plaży: woda, piasek, drożdżówki i my:) Obok rozkłada się rodzina z trójką dzieci. Natalka chce się od razu przywitać. Gdy jednak podchodzi bliżej dwie Dziewczynki od razu zabierają wszystkie zabawki do piachu i przenoszą je na drugi koniec koca (choć Natalka nawet ich nie dotknęła). Wołam Ją więc żeby wróciła do mnie. Nie chcę przecież powodować jakiś dyskomfortów. Córka jednak nie daje za wygraną: podchodzi znowu i tym razem dotyka parawan. Czy może ją pani zabrać? Nie chcemy żeby nam zepsuła… Wołam więc Natalkę. Chwilę później Śmieszka pyta, czy te dziewczynki chcą zobaczyć nasz dół (wykopaliśmy największy na plaży:)). Pytam więc, ale one nie chcą.

Za chwilę znowu Śmieszka chce żeby o coś pytać, coś pożyczać, coś im pokazać. Mówię więc już GŁOŚNO i WYRAŹNIE, że one nie chcą się z nami bawić, że mają do tego prawo, że czasem tak jest, że może chcą być tylko ze sobą… No i wtedy Śmieszka krzyczy, że ma tego dość.

– Ja chce się z kimś pobawić! – woła
Możesz się pobawić ze mną – odpowiadam
– Nie chcę z nikim dużym, ja chcę z jakimś małym człowiekiem, z jakąś dziewczynką.
Możesz z Natalką…– proponuję
Nie aż z tak małym człowiekiem!

I wiecie co wtedy zrobiłam? Wzięłam Natalkę i Śmieszkę, siadłyśmy przed kocem tych dziewczynek i zaczęłyśmy się bawić, komentując wszystko co robimy głośno i wyraźnie. A TERAZ ZROBIMY WIELKI TORT, CIEKAWE CZY TE DZIEWCZYNKI POTRAFIĄ TAKIE ROBIĆ…

zaczęłyśmy się bawić w piachu w naszą ulubioną zabawę: robienie tortów:) Po chwili dziewczynki już się nam przyglądały, po kolejnej chwili bawiły się już z nami, po kolejnej przyniosły wszystkie swoje zabawki, po kolejnej rozmawiałam z ich mamą… i tak spędziłyśmy razem ponad godzinę na wspólnej zabawie. A następnego dnia spotkaliśmy się na ulicy i z wielkimi bananami na ustach pomachaliśmy do siebie.

Jaki z tego wniosek? Czasem, aby się spotkać z drugim człowiekiem, warto się trochę bardziej postarać, zapukać mocniej, czasem nawet warto być trochę natrętnym. Bardzo cenna lekcja od Śmieszki i Natalki:)

Pamiętajcie aby zajrzeć do mnie jutro:) Dobrego dnia!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top